PAYLAŞ

A.S.C Hidrolik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

A.S.C Hidrolik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen: En iyisi olmak için çalışıyoruz
A +

Dünya standartlarında üretim yapan A.S.C Hidrolik, sektörün yeni yüzlerinden biri olarak kalitede bir dünya markası olmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Kaliteye önem veren ve müşterilerine 7/24 aktif hizmet veren firma, bugün dünyada 27 ülkeye ihracat yapıyor.

Ömer Bey, öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

A.S.C Hidrolik Endüstri Yönetim Kurulu Başkanıyım. Firmamız, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 91.000 m² alan üzerine kurulmuş olup ilk yatırım alanı olarak 20.000 m² kapalı alana sahiptir. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda hizmet vermek hedefiyle ilk olarak yurtiçi pazara ürün sunmaktadır. A.S.C Hidrolik, sektörün yeni yüzü olarak “dünya markası” haline gelmek amacıyla mutlu çalışanlarıyla ileri teknolojiyi kullanarak kaliteyi sürekli geliştirerek, çevreyi koruyarak, müşteri beklentilerinin üstünde hizmet ve ürün sunmaktır.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz? Referanslarınızdan bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

ASC Hidrolik A.Ş., traktörlerde, tarım makinelerinde, endüstriyel iş makinelerinde ve mobil hidrolikte kullanılan alüminyum gövdeli dişli pompa ve dişli motorları, hidrolik sistemler için dişli akış bölücüleri, araç üstü ekipmanlar için ise direk PTO uyumlu döküm gövdeli dişli pompaları fonksiyonel kapak çeşitleri, şaft ve bağlantı tipleriyle uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır. Ayrıca firmamız hem OEM hem endüstriyel hizmet sağlayıcılarına tasarım desteği ve ürün desteği sağlamaktadır.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Dünya’da 27 ülkeye ihracat yapıyoruz. 7/24 aktif hizmet veriyoruz. Satış sonrası hizmete çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Çünkü Blue Ascend markası ile müşterilerimize kusursuz ürünler gönderiyoruz.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Blue Ascend, özellikle yüksek performans, sessiz ve uzun ömürlü istenilen yerlerde tercih edilen bir markadır. Blue Ascend markası ile hidrolik pompalar üretmekteyiz. Bizim için ürün kalitesi çok önemlidir. Bizim işimiz aslında insandaki kalp gibidir. İnsan kalbi kadar sağlamsa o kadar dinç ve verimli olur. Yapmış olduğumuz hidrolik pompalar, motorlar ve akış bölücüler, aynen insan vücudunda olduğu gibi kullanılan yerlerin kalbi durumundadır. Dolayısı ile bizim mükemmel olmamız gerekiyor ve öyleyiz. Kalite sadece ürünle ilgili değildir, biz toplam kaliteye bakıyoruz. Ülkemizin güzide firmaları ile çalışıyoruz. Blue Ascend markası ile yapmış olduğumuz üretimin %70 OEM firmalarına veriyoruz. Sektöre sürekli yeni ürün sunuyoruz. Bizim ürünlerimiz diğer ürünlerden en önemli farkı;

• Yüksek performanslı olması

• Ses desibelinin düşük olması

• Ömrünün uzun olması Blue Ascend hidrolik pompa ve motorlarının avantajları ise;

• Enerji tasarrufu sağlaması

• Birim zamanda daha fazla iş yapması

• Çevreci olması

• Ekonomik ve milli olması

Türkiye’de hidrolik ve pnömatik ve makina sektörlerinin genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye’de hidrolik ve pnömatik henüz yeni inkişaf etmektedir. Türkiye olarak dünyadaki üretiminin %0,5’ni üretmekteyiz. Bu konuyla ilgili daha atılacak çok adım var. Pazar oldukça geniş ve genişlemeye de devam etmektedir. Bir ülkede hidrolik ve pnömatik kullanımı yaygınlığı o ülkenin gelişmişlik göstergesidir. Günümüzde kullanımı yaygınlaşan otomasyon sistemlerinde elektronik altyapı ile birlikte mutlaka hidrolik ve pnömatikin de olması gerekir.

İç piyasada ve ihracat pazarlarınızda ithal ürünlerle, özellikle Uzakdoğu menşeili ürünlerle olan rekabetiniz ne durumda? Bu konuda ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

İç piyasada ve ihracatta Uzakdoğu ürünleri ile ilgili maalesef sıkıntılarımız bulunmaktadır. Yurtdışında Uzakdoğu ürünlerinin kalitesizliğini anlamış ülkeler artık bizim ürünlerimizi tercih etmektedirler. Bu yüzden yurtdışında çok bir sıkıntımız bulunmamaktadır. Esasen iç piyasada birtakım sıkıntımız mevcut. Bu noktada en çok üzüldüğüm konu ise, üretici firmaların, maalesef basit kârlar için yurtdışında kendi adlarına hidrolik pompaları ürettirdikten sonra ülkemize getirip satmalarıdır. Böylelikle milli olan tüm değerlerimiz bireysel menfaatler için heba edilmektedir.

Güncel yatırımlarınız ve Ar-Ge çalışmalarınızdan bizlere bahseder misiniz?

2017 yılı itibari ile 15.000.000 TL’lik bir yatırım yapmayı planladık. Aralık ayı itibari ile 5.000.000 TL’lik bir yatırım yaptık. Blue Ascend markamıza ve üretim kapasitesini arttırmaya yönelik yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Yatırımlarımız bu şekilde devam edecek.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

2017 yılında yeni projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi “Super Sessiz” pompa projesi. İnşallah 2017 Haziran – Temmuz aylarında piyasaya sunmuş olacağız. Çalışmalarımız planladığımız şekilde devam ediyor. İç piyasada her gecen gün pazardaki payımız artıyor. Ülkemizi hidrolik pompa ve motorda merkez haline getirmek için sektöre öncülük etmeye devam ediyoruz.

Dış pazarda alan hâkimiyeti için yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar bize hem bir heyecan katıyor hem de başarma azmi sağlıyor. Dünya standartlarında milli olan hidrolik pompa, hidrolik motor ve akış bölücü üretiyoruz. En iyisi olmak için çok çalışıyoruz.

Kaynak: http://www.ascendustri.com

YORUM YOK

CEVAP VER