Konya, BMC’nin önemli bir tedarikçisi olmaya aday

0

Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve BMC Grubu işbirliğinde “BMC Güç Grubu Çalıştayı” gerçekleştirildi. Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Şen’in Konya sanayisi ile ilgili bilgi verdiği toplantıda konuşan BMC Güç Grubu Genel Müdürü Dr. Osman Dur, “Konya sanayisi, BMC için önemli tedarikçi şehirlerden biri olmaya aday” dedi.

Konyalı sanayicilerin yoğun ilgi gösterdiği Konya Sanayi Odası’ndaki toplantıda gündem savunma sanayi ve yerli otomobil oldu. Programda konuşan Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Şen, Konya sanayisinin, BMC ile birlikte hareket ederek güç grubunun yerli imkanlar ile üretilmesine destek vermeye hazır olduğunu söyledi. Konya’nın, Türkiye’nin savunma sanayi ihracatının yüzde 94,5’ini yapan ilk 5 şehir arasında yer aldığı bilgisini paylaşan Şen, Sanayi Odası olarak Konya’yı Ankara hinterlandında savunma sanayine eklemlenmiş en kritik şehirlerden biri haline getirmeye amaçladıklarını bildirdi. Şehrin otomotiv ve savunma sanayi sektöründe rol almaya istekli ve bu konuda kabiliyeti olduğuna dikkat çeken Şen, “Sanayicilerimiz, üniversitelerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, teknokentlerimiz, 19 özel sektör Ar-Ge ve tasarım merkezimiz ile biz otomotiv ve savunma sanayi sektöründe rol almaya hazırız. Şehrimiz, otomotiv yedek parça sanayinde geniş ürün yelpazesiyle, hem yurtiçi hem de yurtdışında bulunan üreticilere ürün sunuyor. Konya, endüstri alt yapısı, insan kaynağı, uygun yatırım alanları, bölgesel konumu, lojistik yapısı ve teknolojik altyapısı ile yerli otomobilin üretilmesine taliptir” dedi.

Güç grubunun alt parçalarını Anadolu’da ürettirmek istiyoruz

BMC Güç Grubu Genel Müdürü Dr. Osman Dur, Konya sanayisinin otomotiv sektöründeki gelişmişliğine vurgu yaptı. Konya’nın, otomotiv sektöründe yurt dışına ciddi hizmetler veren bir şehir olduğunu aktaran Dur, “Burada güçlü bir sanayi alt yapısı olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede Konya sanayisi, BMC için önemli tedarikçi şehirlerden biri olmaya aday. Zaten Konya, bu hizmetleri vermeye yıllardır devam ediyor, bunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Grup olarak son dönemde savunma sanayine motor geliştirme üzerine büyük çaba sarf ettiklerini aktaran Dur, yerli kamyon, otobüs, askeri ve sivile yönelik bütün araçların motorunu tasarlayıp, Türkiye’de üretmeye dair bir adım attıklarını ifade etti. Her ürünü kendilerinin üretmek istemediklerini, özellikle alt parçaları Anadolu’ya kazandırmak istediklerini belirten Dur, “Yaklaşık bir buçuk yıldır, ciddi anlamda bir kadro ile kendi üretimimizi, yerli güç sistemlerimizi geliştirmek ve bunun devam edebilmesi için üniversitesiyle, tedarikçi zinciriyle, testleri ve pazarıyla bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Piyasada hakim olmak için ne gerekiyorsa, bedel ödenmesi gereken ne varsa bu teknolojiyi bu ülkeye kazandırmak adına yola çıktık. Sürdürülebilir beraberlikte BMC olarak her şeyi kendimiz yapmak istemiyoruz. Biz, entegrasyon ve testte kalmak istiyoruz. Alt parçaları, Anadolu’ya yerli sanayiye kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Erkuş:Konya otomotiv sektöründe büyük tecrübe kazandı

Daha sonra konuşan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş ise, Türkiye’nin yerli otomobil konusunda ciddi yol kat ettiğini belirterek, Konya’nın yerli otomobil üretimine talip olduğunu hatırlattı. Erkuş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemiz, ekonomisini büyütme noktasında milli otomobil üretimi kararı ile büyük bir adım atmıştır. Konya olarak ülkemizin bu yöndeki adımını sonuna kadar destekliyoruz. Konya olarak, bu yatırımın şehrimizde olması adına biz çok istekliyiz. Bu bağlamda, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle Konya Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ve MEVKA ile birlikte otomotivde uzman bağımsız bir araştırma kuruluşuna “Konya’da Otomobil Üretilebilirliği Fizibilite Raporu”nu hazırlattık. Hazırlamış olduğumuz Rapor’u Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü ve TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bizzat takdim ederek konuyla ilgili görüşlerini aldık. Bu rapor aynı zamanda Konya’daki tüm kurum ve kuruluşların birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebilme kabiliyet avantajı olduğunu ortaya koymaktadır.”

Programın devamında BMC Güç Grubu Genel Müdürü Dr. Osman Dur, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Demiroğlu ve Üretim Direktörü Osman Gürsen Arslan, Konyalı sanayicilerin sorularını yanıtladı.

36. Yapı, İnşaat ve Montaj Endüstri Fuari

0
Fuar Kodu :
1545
Fuar Tarihleri:
09~12 Ekim 2017

 

Ülke -Şehir :
ALMANYA – Stuttgart
Sektör :
Yapı İnşaat
Ürünler :
Plastikler, Montaj Ekipmanları, Birleşme maddeler, Metallar, Seramikler, Uygulamalar ve Teknik, Yüzey tekniği, Ölçüm ve Tecrübe, Ürün geliştirme, İdare tekniği, Montaj Robotu, Montaj inşaat, Montaj birimi, Montaj tesisleri, Pozisyonlama sistemler, Kumanda sistemleri, Aksesuvar parçaları

Bayim Olur Musun

0

Fuar Adı : BAYIM OLUR MUSUN

Fuar Yeri : Istanbul Expo Center / Istanbul Fuar Merkezi / CNR Expo

Şehir: Istanbul

Ülke : Turkey Fuar tarihleri : 12~15 Ekim 2017

17.Metal İşleme Makina ve Teknoloji Fuari

0
Fuar Kodu :
21947
Fuar Tarihleri:
10~13 Ekim 2017

Ülke – Şehir :
RUSYA – Moskova
Sektör :
Makina ve Teknik
Ürünler :
Metal İşleme Makina ve Teknolojileri. Korunma materyalleri ve metodları, işleme ekipmanları ve çeşitleri, spreyleme, kesme, tıraşlama ve işleme araçları, işleme alanında bilimsel yenilik ve ürünler

11 – 15 EKİM 2017 / TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

0

Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük halkalarından olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları her yıl büyüyen ivmesi ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl 48 farklı ülkeden ve Türkiye’nin 78 ilinden gelen 305.726 kişi tarafından ziyaret edilerek sektördeki liderliğini bir kez daha gözler önüne seren Fuarlar, sektör ekonomisinin normalleştiğinin önemli bir göstergesi oldu.

Hem sanayi hem de tarım kenti olan Bursa’da 7 ayrı salondan toplam 75 bin m2 alanda 15. kez kapılarını açacak Fuarlar, 420’den fazla katılımcı firmanın katılımda kıtalar arası köprüleri kurmaya devam edecek. 300 binden fazla ziyaretçiyi ağırlaması hedeflenen fuarlar 7 iklim coğrafyasına hitap eden en temel özelliği ile dikkat çekmektedir.
Bursa Hayvancılık Fuarı ile eş zamanlı organize edilen; tarım makinelerinden bitkisel üretim firmalarına, hayvancılık ekipmanlarından traktör modellerine, tohumdan tarım aletlerine kadar geniş ürün kapsamı ile dikkat çeken Fuar’da sizleri yine aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

2017’de 15 Milyon TL’lik Yatırım

0

2017 yılında yeni ürünleri piyasaya sunmaya hazırlanan ASC Hidrolik, kaliteli üretime büyük önem veriyor. Yatırımlarına ara vermeden devam eden kuruluş, 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirme kararı aldı.

2017 yılında 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmeyi hedefleyen ASC Hidrolik, bir taraftan ürün çeşitliliğini artırırken, diğer taraftan da pazar payını genişletme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Blueascend markası ile hidrolik pompa ve hidrolik motor pazarındaki payını artırmayı sürdüren firma, 2016 yılında pazardaki payını yüzde 50 artırdı.
Blueascend markası ile hidrolik pompa ve hidrolik motor pazarında paylarını büyütmeye devam ettiklerini belirten ASC Hidrolik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen, “Kaliteli üretimden ve yatırımlardan asla taviz vermiyoruz. Bu düşünceden hareketle, 2017 yılında 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirme kararı aldık. Bir taraftan ürün çeşitliliğimizi artırırken, diğer taraftan da pazar payımızı genişletmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“Her geçen gün pazar payımızı genişletiyoruz”
Blueascend markasının her geçen gün pazardaki payını genişlettiğini ve en önemlisi OEM (orijinal ürün üreticisi) firmalarında aranan bir marka haline geldiğini aktaran Şen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2016 yılında pazardaki payımızı yüzde 50 artırdık. Söz konusu dönemde, 27 ülkeye ihracat gerçekleştirdik ve ülke ekonomimize önemli bir katkı sağladık. 2017 yılı büyüme hedefimizi yüzde 54 olarak belirledik.”
Bilinen dünya markaları ile yarış içerisinde olan Blueascend’in üretim gamındaki hidrolik dişli pompa, motor ve akış bölücülerin; performans, sessizlik ve ömür açısından dünyadaki ilk beş marka arasına girmeye hak kazandığını söyleyen Ömer Şen, “Üretimde, tesâdüflere yer yoktur. Tüm çalışmalarımızı sistematik bir biçimde yapıyoruz ve bu sisteme ekip çalışanlarımızla birlikte büyük önem veriyoruz” dedi.

“Bazı ürünlerde pazar lideriyiz”
Başarıdaki en önemli göstergelerin; ekip çalışması, planlı çalışma ve hedef odaklı çalışma olduğunu ifade eden Şen, Türkiye pazarındaki durumları hakkında şunları söyledi: “İç pazarda, Blueascend hidrolik pompa, motor ve akış bölücüleri ile iyi bir konumdayız. Bazı ürünlerde ise pazar lideriyiz.”
Blueascend markasının milli bir ürün olduğunun altını çizen Ömer Şen, “Adı milli olup, menşei Çin veya herhangi başka bir ülke olan ürünler, maalesef pazarda kendine yer bulmaktadır. Üzülerek belirtmek isterim ki; basit kârlar dikkate alınarak ülkenin milli değerleri hebâ edilmektedir. Bizler; yerli insan gücümüzle, yüksek teknolojimizle ve doğru yönetim sistemimizle bu ülkeye hizmet etmeye kendimizi adadık. 2017 yılı bizim için yeni ürünlerin piyasayla tanışma yılı olacak. Mücadele azmimiz her gün bir önceki günden daha da fazla artarak devam edecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: http://www.ascendustri.com

Sanayi Ciro Endeksi Açıklandı

0
MANISA ORGANIZE SANAYI BOLGESI'NDE INSAAT, CELIK KONSTRUKSIYON VE PLASTIK PARCA URETIMI YAPAN SPIL A.S, TURKIYE'NIN ILK RUZGAR TURBINI VE GUNES ENERJISI PANELINI URETMEK ICIN TESIS KURACAK. (ANADOLU AJANSI - ALI ATMACA) (20090521)

Sanayi Ciro Endeksi Açıklandı

Sanayi ciro endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0,9 azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Mayıs ayı sanayi ciro endeksini açıkladı. Buna göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri (2010=100 temel yıllı) incelendiğinde; 2017 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 12,7 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 0,5 azaldı.

Sanayi ciro endeksi ve değişim oranları, Mayıs 2017 Kaynak: TÜİK

Sanayi ciro endeksi ve değişim oranları, Mayıs 2017
Kaynak: TÜİK

Sanayi ciro endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26,1 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri (2010=100 temel yıllı) incelendiğinde; 2017 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 18,1 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 26,3 arttı.

Mevsim ve takvbim etkisinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, Mayıs 2017 Kaynak: TÜİK

Mevsim ve takvbim etkisinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, Mayıs 2017
Kaynak: TÜİK

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ana sanayi grupları (MIGs) incelendiğinde, 2017 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre en fazla azalış yüzde 8,7 ile enerjide gerçekleşti. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış imalat sanayi alt sektörleri incelendiğinde, 2017 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre en fazla azalış yüzde 58,7 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti. Bu azalışı yüzde 9,5 ile temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatı ve yüzde 7,4 ile kok kömürü ve rafine edilmiş petrol ürünleri imalatı takip etti.

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, Mayıs 2017 Kaynak: TÜİK

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, Mayıs 2017
Kaynak: TÜİK

EN YÜKSEK ARTIŞ DERİ VE İLGİLİ ÜRÜNLERİN İMALATINDA GERÇEKLEŞTİ

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış imalat sanayi alt sektörleri incelendiğinde, 2017 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 14,5 ile deri ve ilgili ürünlerin imalatında gerçekleşti. Bu artışı yüzde 11,8 ile makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı ve yüzde 9,5 ile tütün ürünleri imalatı takip etti.

Ana sanayi gruplarına göre endeks ve değişim oranları, Mayıs 2017 Kaynak 2017
Kaynak: https://www.ocakmedya.com

Yemmak & Mitsubishi Üretim Tesisinde ve Otomasyon Projelerinde Birlikte Yol Alıyor

0

Dört kıtada 33 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türkiye’nin önde gelen proses makineleri üreticisi Yemmak, kendi tesisinde ve ürettiği makinelerde elektrik, elektronik ve otomasyon alanında bir dünya devi olan Mitsubishi Electric’i tercih ediyor. Yem, kimya, atık işleme, biomass mühendisliği alanlarında makine ve ekipmanın yanı sıra anahtar teslim proses çözümlerini tek merkezden yönetebilen Türkiye ve Avrupa’daki nadir üreticilerden Yemmak, aynı zamanda Mitsubishi Electric’in ileri teknolojiye sahip fabrika otomasyon ürün ve hizmetlerinin desteğiyle müşterilerine Sanayi 4.0’a uyumlu dijital fabrika alt yapı çözümleri de geliştiriyor.

Bandırma’daki 50 bin metrekare alan üzerine kurulu tesisinde, yüksek kalitede proje ve teknolojiler üreterek Türkiye’de ve dünyada yüzlerce yem fabrikasının makine imalat ve montajını gerçekleştiren Yemmak, otomasyon devi Mitsubishi Electric ile önemli işbirliklerine imza atıyor.

Üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini, Ortadoğu ülkeleri, Azerbaycan, Türkmenistan ve diğer Türki Cumhuriyetler ile Rusya ve Ukrayna olmak üzere 4 kıtada 33 ülkeye ihraç eden Yemmak, tesislerinde ve ürettiği makinelerde fabrika otomasyon sistemleri konusunda Mitsubishi Electric’in üstün teknolojisine güveniyor. Mitsubishi Electric’in fabrika otomasyon ürünleri ve mühendislik hizmetlerinin desteğiyle Sanayi 4.0’a uyumlu dijital fabrika alt yapı çözümleri de geliştiren Yemmak, tek bir makineden anahtar teslim çözümlere kadar tüm süreci tek merkezden yönetebilen Türkiye ve Avrupa’daki nadir üreticilerden biri olarak dikkat çekiyor.

Verimliliği artıran, enerji tasarruflu, çevreye duyarlı projeler

Yem, atık işleme, biomass ve kimya sektörleri için endüstriyel proses çözümleri sunan 50 yıllık deneyime sahip bir şirket olduklarını belirten Yemmak Yönetim Kurulu Üyesi Halil Yırtımcı, Mitsubishi Electric ile işbirlikleri konusunda şu bilgileri aktardı;

“Yemmak olarak teknolojiyi yakından takip ederek işletmelerde verimliliği artıran ve enerji tasarrufu sağlayan çevreye duyarlı projeler üretiyoruz. Proje danışmanlık, tasarım, üretim montaj, modernizasyon ve otomasyondan oluşan portföyümüzü satış sonrası hizmetlerimizle de destekliyoruz. Projelerimizin ilk aşamasında Mitsubishi Electric ile fabrikaların otomasyon senaryosunu çalışıyoruz ve çözümleri birlikte geliştiriyoruz. İşletmeye gelen hammadde ve yarı mamullerin üretim süreçlerinin yönetimini, raporlanmasını ve üretimin kontrolünü sağlıyoruz. Fabrikanın izlenmesine imkan tanıyarak otomasyonu gerçekleştiriyoruz.”

“Mitsubishi Electric beklentilerimize çok iyi yanıt veriyor”

Yemmak olarak üretim proseslerinde Mitsubishi Electric’in F ve Q Serisi PLC, HMI, AC Inverter ve LVS ürünlerini kullandıklarını ifade eden Halil Yırtımcı, Ar- Ge çalışmalarında da Mitsubishi Electric ürünleri ve yazılımlarını tercih ettiklerini vurguladı. Sektör lideri global bir marka olarak proses otomasyon uygulamalarının tümünde, teknolojik know-how’ı çok güçlü olan Mitsubishi Electric ile yol aldıklarının altını çizen Yırtımcı, sözlerine şöyle devam etti;

“Üretim kayıpları yaşamamak için kullanılan ekipmanların alanında en iyisi olması gerekiyor. Mitsubishi Electric ürünlerinin yüksek dayanıklılık ve zor koşullar altında çalışabilme yeteneği sayesinde müşterilerimizin beklentilerini zamanında ve en iyi şekilde karşılıyoruz. Mitsubishi Electric’in geliştirmiş olduğu CC-Link haberleşme teknolojisi, kurduğumuz fabrikalarda makinelerin iletişiminin daha hızlı ve daha kolay olmasına imkan tanıyor. GX Works PLC yazılımının yetenekleri ve kullanım kolaylığı da projelerimize katma değer sağlıyor. Ayrıca Mitsubishi Electric’in düzenli periyotlarla gerçekleştirdiği eğitimleri ve sürekli teknik desteği ile piyasaya yeni sunulan ürünleri de rahatlıkla kullanabiliyoruz.” Dünyanın önde gelen teknoloji liderlerinden Mitsubishi Electric’in inovatif ürünleri ve kaliteli hizmet anlayışıyla kullanıcılarının beklentilerine çok iyi yanıt verebildiğini vurgulayan Yırtımcı, “Sektörüne ilkler kazandıran Mitsubishi Electric’in ileri teknolojiye sahip yeni ürünler üretmeye devam etmesini ve bu çerçevede işbirliğimizin uzun yıllar sürmesini diliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Bandırma Manşet

A.S.C Hidrolik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen: En iyisi olmak için çalışıyoruz

0

A.S.C Hidrolik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

A.S.C Hidrolik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen: En iyisi olmak için çalışıyoruz
A +

Dünya standartlarında üretim yapan A.S.C Hidrolik, sektörün yeni yüzlerinden biri olarak kalitede bir dünya markası olmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Kaliteye önem veren ve müşterilerine 7/24 aktif hizmet veren firma, bugün dünyada 27 ülkeye ihracat yapıyor.

Ömer Bey, öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

A.S.C Hidrolik Endüstri Yönetim Kurulu Başkanıyım. Firmamız, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 91.000 m² alan üzerine kurulmuş olup ilk yatırım alanı olarak 20.000 m² kapalı alana sahiptir. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda hizmet vermek hedefiyle ilk olarak yurtiçi pazara ürün sunmaktadır. A.S.C Hidrolik, sektörün yeni yüzü olarak “dünya markası” haline gelmek amacıyla mutlu çalışanlarıyla ileri teknolojiyi kullanarak kaliteyi sürekli geliştirerek, çevreyi koruyarak, müşteri beklentilerinin üstünde hizmet ve ürün sunmaktır.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz? Referanslarınızdan bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

ASC Hidrolik A.Ş., traktörlerde, tarım makinelerinde, endüstriyel iş makinelerinde ve mobil hidrolikte kullanılan alüminyum gövdeli dişli pompa ve dişli motorları, hidrolik sistemler için dişli akış bölücüleri, araç üstü ekipmanlar için ise direk PTO uyumlu döküm gövdeli dişli pompaları fonksiyonel kapak çeşitleri, şaft ve bağlantı tipleriyle uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır. Ayrıca firmamız hem OEM hem endüstriyel hizmet sağlayıcılarına tasarım desteği ve ürün desteği sağlamaktadır.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Dünya’da 27 ülkeye ihracat yapıyoruz. 7/24 aktif hizmet veriyoruz. Satış sonrası hizmete çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Çünkü Blue Ascend markası ile müşterilerimize kusursuz ürünler gönderiyoruz.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Blue Ascend, özellikle yüksek performans, sessiz ve uzun ömürlü istenilen yerlerde tercih edilen bir markadır. Blue Ascend markası ile hidrolik pompalar üretmekteyiz. Bizim için ürün kalitesi çok önemlidir. Bizim işimiz aslında insandaki kalp gibidir. İnsan kalbi kadar sağlamsa o kadar dinç ve verimli olur. Yapmış olduğumuz hidrolik pompalar, motorlar ve akış bölücüler, aynen insan vücudunda olduğu gibi kullanılan yerlerin kalbi durumundadır. Dolayısı ile bizim mükemmel olmamız gerekiyor ve öyleyiz. Kalite sadece ürünle ilgili değildir, biz toplam kaliteye bakıyoruz. Ülkemizin güzide firmaları ile çalışıyoruz. Blue Ascend markası ile yapmış olduğumuz üretimin %70 OEM firmalarına veriyoruz. Sektöre sürekli yeni ürün sunuyoruz. Bizim ürünlerimiz diğer ürünlerden en önemli farkı;

• Yüksek performanslı olması

• Ses desibelinin düşük olması

• Ömrünün uzun olması Blue Ascend hidrolik pompa ve motorlarının avantajları ise;

• Enerji tasarrufu sağlaması

• Birim zamanda daha fazla iş yapması

• Çevreci olması

• Ekonomik ve milli olması

Türkiye’de hidrolik ve pnömatik ve makina sektörlerinin genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye’de hidrolik ve pnömatik henüz yeni inkişaf etmektedir. Türkiye olarak dünyadaki üretiminin %0,5’ni üretmekteyiz. Bu konuyla ilgili daha atılacak çok adım var. Pazar oldukça geniş ve genişlemeye de devam etmektedir. Bir ülkede hidrolik ve pnömatik kullanımı yaygınlığı o ülkenin gelişmişlik göstergesidir. Günümüzde kullanımı yaygınlaşan otomasyon sistemlerinde elektronik altyapı ile birlikte mutlaka hidrolik ve pnömatikin de olması gerekir.

İç piyasada ve ihracat pazarlarınızda ithal ürünlerle, özellikle Uzakdoğu menşeili ürünlerle olan rekabetiniz ne durumda? Bu konuda ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

İç piyasada ve ihracatta Uzakdoğu ürünleri ile ilgili maalesef sıkıntılarımız bulunmaktadır. Yurtdışında Uzakdoğu ürünlerinin kalitesizliğini anlamış ülkeler artık bizim ürünlerimizi tercih etmektedirler. Bu yüzden yurtdışında çok bir sıkıntımız bulunmamaktadır. Esasen iç piyasada birtakım sıkıntımız mevcut. Bu noktada en çok üzüldüğüm konu ise, üretici firmaların, maalesef basit kârlar için yurtdışında kendi adlarına hidrolik pompaları ürettirdikten sonra ülkemize getirip satmalarıdır. Böylelikle milli olan tüm değerlerimiz bireysel menfaatler için heba edilmektedir.

Güncel yatırımlarınız ve Ar-Ge çalışmalarınızdan bizlere bahseder misiniz?

2017 yılı itibari ile 15.000.000 TL’lik bir yatırım yapmayı planladık. Aralık ayı itibari ile 5.000.000 TL’lik bir yatırım yaptık. Blue Ascend markamıza ve üretim kapasitesini arttırmaya yönelik yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Yatırımlarımız bu şekilde devam edecek.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

2017 yılında yeni projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi “Super Sessiz” pompa projesi. İnşallah 2017 Haziran – Temmuz aylarında piyasaya sunmuş olacağız. Çalışmalarımız planladığımız şekilde devam ediyor. İç piyasada her gecen gün pazardaki payımız artıyor. Ülkemizi hidrolik pompa ve motorda merkez haline getirmek için sektöre öncülük etmeye devam ediyoruz.

Dış pazarda alan hâkimiyeti için yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar bize hem bir heyecan katıyor hem de başarma azmi sağlıyor. Dünya standartlarında milli olan hidrolik pompa, hidrolik motor ve akış bölücü üretiyoruz. En iyisi olmak için çok çalışıyoruz.

Kaynak: http://www.ascendustri.com

Pilz’in CE Onayı Hizmeti İle Makilerinizi Sertifikalandırın

0

CE Onayı ile Makine Emniyetinin Sertifikalandırılması

1995 tarihinden itibaren üreticiler, makinelerinde uygunluk değerlendirmesi prosedürleri yürütmek zorundadır. CE Onayı alarak, üretici, makinelerinin 2006/42/EC Makine Direktifinin ve diğer ilgili AB direktiflerinin tüm gerekli sağlık ve emniyet gereksinimlerini karşıladığını onaylamış olur.

AB üyesi olmayan ülkelerden ithal edilen tüm makineler, yapım yılı ne olursa olsun CE Onayı gerektirir. Bir makine takımı (tesis) oluşturmak için CE onaylı ayrı makineler entegre ediliyorsa, tüm tesis için CE onayını içeren uygunluk değerlendirmesi prosedürü yürütülmelidir.

Pilz – CE Onayı ve Makine Emniyetindeki ortağınız

Pilz’in yüksek seviyede teknik deneyime sahip ekibi sayesinde gerekli CE onayı adımlarını güvenilir biçimde ve gereken kalitede yürütmekte ve standartları yorumlamaktadır.

Pilz, uygunluk değerlendirmesi prosedürü için sorumluluk almaya hazır olan birkaç firmadan biridir. Uygunluk beyanına yetkili temsilci olarak imza atarak, 2006/42/EC Makine Direktifinin şartlarını karşıladığını onaylamaktadır.

CE Onayının bir Parçası olarak, Pilz:

• Uygunluk beyanını imzalayarak yetkili temsilci olarak sorumluluk alır

• İlgili standartları ve direktifleri tanımlar ve uygular

• Riski değerlendirir

• Bir emniyet konsepti ve bununla ilgili emniyet tasarımı oluşturur

• Uygunluğu değerlendirir, gerekli sağlık ve emniyet gereksinimleriyle ilgili önerilerde bulunur

• Gerekli denetimleri, testleri ve ölçümleri gerçekleştirir

• Teknik yapım dosyası dahil olmak üzere yasal olarak gerekli olan dokümanları oluşturur ve arşivler

• Sertifikalamayı yönetir

Makine Emniyeti için CE Onayının Faydaları:

• CE Onayı, ürünün AB ülkelerinde serbest dolaşımını ve pazarlanmasını sağlar

• Sanayiciler, ulusal ve uluslararası düzeyde ürünlerini pazarlayabilmek için, ürün üzerine “CE” işareti koymak mecburiyetindedirler

• CE Onayı, ürünün AB teknik mevzuatına uygunluğunu belirtir

• CE Onayı, bir çeşit ürün serbest dolaşım pasaport işlevini görür

• CE Onayı, kalitenin başladığı seviyeyi gösterir
• CE Onayı, bu seviyenin altındaki mamuller emniyetsiz olarak, nitelenir ve piyasaya arz edilmezler, dolayısıyla kalitesiz olarak kabul edilirler

• CE Onayı, Yeni yaklaşım direktiflerine uygunluğun bir göstergesidir

- Sponsor Reklam -

SON HABERLER

Dünyanın En Büyük Fuarı

Dünyanın En Büyük Fuarı ''BAUMA 2016'' Münih'te gerçekleşti Dünyanın en büyük Fuarı ''BAUMA 2016'' 31.ci kez Münih’te gerçekleşti.   İnşaat makineleri, inşaat malzemeleri, madencilik ve yapı araçlarının...